Press "Enter" to skip to content

Pristatyti ir įvertinti Žemės meno kūriniai

– Seniai brendo idėja surengti Žemės meno dieną. Ir štai pirmą kartą ryžomės sukviesti mokyklų bei bendruomenių komandas, kad gražiose mūsų mokyklos kiemo erdvėse iš gamtinių medžiagų sukurtų kompozicijas, o komisija jas įvertintų, – atskleidžia jau dešimt metų Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokykloje dirbanti Felicija Janušonienė, respublikinio Žemės meno renginio-konkurso iniciatorė. – Juolab kad nuo šių mokslo metų mūsų mokiniai gali įgyti želdinių tvarkytojo specialybę. 

O vienas iš šio konkurso siekių – populiarinti aplinkos puošybos, landšafto dizaino profesines specialybes bei ugdyti kūrybiškumą. 

Kompozicijos buvo kuriamos naudojant tik gamtinę medžiagą – šakas, šaknis, malkas, kankorėžius, akmenis, augalus… Tvirtinimo priemonės – taip pat gamtoje irstantys augalinės kilmės siūlai, virvės… 

– Žemės menas – praėjusio amžiaus antroje pusėje atsiradusi postmodernizmo meno srovė. Tai tarsi menininko ryšys su gamta, naujas požiūris, savotiškas protestas prieš komercinį meną. Kuriant žemės meną, ugdomas ekologinis sąmoningumas, judėjimas prieš aplinkos užterštumą. Kviečiama įsižiūrėti, įsiklausyti į gamtą, pasijusti jos dalimi, ja grožėtis, puoselėti, globoti ir joje kurti. Lietuvoje šią srovę pamėgo ir išpopuliarino floristai, landšafto kūrėjai. Tokie renginiai vyksta parkuose, pajūryje, botanikos soduose, kiemuose, net miestų skveruose. Todėl ir žiūrovams linkiu pasisemti idėjų savo sodyboms ir aplinkai, – kalbėjo Felicija Janušonienė. 

Norgėlų kaimo bendruomenės moterys Eugenija Šimuliūnienė,
Stefa Mištolienė, Rima Navadonskienė ir Antanina Gusčienė sukūrė
kompoziciją „Gyvybės pradžia“. Aidos GARASTAITĖS nuotrauka.

Pristatoma dvylika atvykusių komandų, kurios čia pat, Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokyklos kieme, kūrė savo kompozicijas, o jas vertino komisija: landšafto architektė, floristikos mokytoja metodininkė Danguolė Laužikienė, floristė-dizainerė, „Ligitos gėlių dizaino studijos“ savininkė Ligita Jankauskienė, Joniškėlio apylinkių seniūnijos apželdinimo specialistė Asta Želvienė ir Narteikių bendruomenės pirmininkė Marija Jurėnienė. 

Buvo vertinamas kūrinio temos atitikimas, estetiškumas, originalumas, meniškumas, techniškumas, tvirtumas.

Tarp bendrojo lavinimo mokyklų nepralenkiama buvo Saločių Antano Poškos pagrindinės kompozicija „Pusiausvyra“ (vadovas Balys Tuskėnas). Antrą vietą užėmė Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos kūrinys „Javapjūtės pradžia“ (vadovė Daiva Indulė), trečią – Narteikių mokyklos-darželio „Linelis“ žemės meno darbas „Laiko ratas“ (vadovė Ligita Bieliauskienė). 

Saločių daugiafunkcio centro kompozicija „Sapnas“ (vadovė Rasuolė Dovidavičiūtė) pripažinta geriausia tarp bendruomenių bei kitų organizacijų. 

Norgėlų kaimo bendruomenė įvertinta antra vieta už žemės meno darbą „Gyvybės pradžia“ (vadovė Stefa Mištolienė), trečia – Švobiškio daugiafunkcio centro kūrinys „Įkurtuvės“ (vadovė Lina Bžėskienė). 

Saločių daugiafunkcio centro komandos (vadovė Rasuolė Dovidavičiūtė) žemės meno kūrinys „Sapnas“
įvertintas pirmąja vieta. Aidos GARASTAITĖS nuotrauka.

Profesinių mokyklų kategorijoje nugalėtoja pripažinta Ukmergės technologijų ir verslo mokykla už kompoziciją „Pradžioje buvo šviesa“ (vadovės Jūratė Kvietkauskienė ir Jūratė Mišinienė), antra vieta skirta Joniškio žemės ūkio mokyklai už „Atbudimą“ (vadovė Rima Skirvainienė), trečia – Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokyklai už „Pirmąjį blyną“ (vadovė Felicija Janušonienė). 

Kūrybiškiausios kompozicijos apdovanojimą pelnė Biržų technologijų ir verslo mokymo centras už „Žalią pakylėjimą“ (vadovės Audronė Čiapienė ir Ingrida Pranauskaitė). 

Organiškiausią darbą „Pradžioje buvo šviesa, arba viskas prasideda nuo idėjos…“ sukūrė Zarasų profesinė mokykla (vadovė Donata Radionova). 

Originaliausias Panevėžio profesinio rengimo centro kūrinys „Pradžios vartai“ (vadovė Jurgita Steckienė). 

Jauniausia Narteikių mokyklos-darželio „Linelis“ komanda gavo Sodeliškių dvaro dovaną – susipažinti su duonos kepimo tradicijomis. 

„Javapjūtės pradžia“. Taip savo kūrinį pavadino Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos komanda: Kristina Ruplytė,
Evelina Liepaitė, Airidas Indulis, vadovė Daiva Indulė, Fausta Kalsaitė
(o renginio pabaigos ir apdovanojimų nebesulaukė Greta Bagdonaitė,
Gabrielė Šimoliūnaitė ir Silvija Obukevičiūtė). Aidos GARASTAITĖS nuotrauka.

Renginį organizavusi Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokykla padėkojo rėmėjams: Žemės ūkio ministerijai per Nacionalinę mokėjimo agentūrą, uždarosioms akcinėms bendrovėms „Vigesta“ (Mažeikiai) ir „Saldrita“ (Valakėliai), Sodeliškių dvaro sodybos (Biržų r.) savininkams Neringai ir Daliui Linkevičiams, buvusiems savo mokiniams Antanui Butkui, Pranui Vyčui, Arūnui Niauroniui, Rokui Guobužui, Viliui Janeliūnui ir Švobiškio ūkininkei Irenai Grybienei.

www.darbs.lt

Komentuoti su „Facebook “

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.