Press "Enter" to skip to content

Narteikių bendrabučio gyventojai gyvenimo sąlygomis nesiskundžia

Prieš daugiau nei dvi savaites, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministrui priėmus sprendimą, kad visi iš užsienio valstybių grįžę ir COVID-19 ligos klinikinių simptomų neturintys piliečiai turi būti privalomai izoliuojami 14 dienų, Panevėžio profesinio rengimo centro Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio padalinio bendrabutis tapo laikinu, iš užsienio valstybių grįžtančių mūsų rajono gyventojų prieglobsčiu. 

Pirmieji penki čia pakliuvę piliečiai užsibuvo neilgai. Pasikeitus ministerijos nuostatai, po dviejų dienų jie, pasirašę raštiškus sutikimus laikytis visų privalomų saviizoliacijos taisyklių, išleisti namo. Juos dabar stebi bei kontroliuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras bei policija. 

Tačiau Narteikių bendrabutis, kuriuo karantino laikotarpiu Savivaldybei leido naudotis Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, nėra tuščias – čia gyvena mūsų rajono gyventojai, kurie yra grįžę iš užsienio ir neturi galimybės namuose laikytis karantino. Praeitą šeštadienį tokių buvo penki. Sekmadienio vakare atvežtas šeštas. 

Tvarką čia palaiko Joniškėlio miesto ir apylinkių seniūnijų darbuotojai. 

Bendrabutyje ištisą parą budi Joniškėlio apylinkių seniūnijos paskirtos budėtojos, kurios, esant reikalui, pasirūpina naujai atvykstančių žmonių apgyvendinimu, prižiūri, kad visi gyvenantieji laikytųsi karantino režimo, pašaliniai žmonės nepatektų į vidų. 

Suremontuotuose bendrabučio kambariuose įrengti dušai, tualetai, veikia bevielis internetas.

Saviizoliacijoje gyvenančių kraštiečių maitinimu rūpinasi joniškėlietės Sigitos Kvedarauskienės įmonė. Pagal su Savivaldybe sudarytą sutartį ji tris kartus per parą ruošia maisto davinį, kurį į Narteikius pristato seniūnijos darbuotojai. Visas maitinimo išlaidas dengia Savivaldybė. 

Visiems karantine gyvenantiems žmonėms išdalinti termometrai. Jie matuoja savo temperatūrą ir kartą per dieną perduoda duomenis Joniškėlio poliklinikos medikams. Pastarieji yra pasirengę padėti, jei iškiltų sveikatos problemų. 

Nors fizinis kontaktas su išorėje gyvenančiais negalimas, artimieji gali be apribojimų atvežti maisto, rūbų, kitų būtinų daiktų. Siuntinys paliekamas budėtojoms, kurios nuneša jį ir padeda koridoriuje greta gavėjo durų. Bendrabučio gyventojas apie jam paliktus daiktus informuojamas telefonu. 

Kaip pasakojo Joniškėlio miesto seniūnas Donatas Dilys, su gyvenančiais saviizoliacijoje problemų nėra: 

– Pamatę televizijos reportažus apie besimušančius, per viešbučių langus lipančius iš užsienio grįžusius tautiečius, pirmųjų gyventojų su nerimu laukė ir mūsų darbuotojos bei visa Narteikių bendruomenė. Tačiau nuogąstavimai buvo nepagrįsti, čia gyvena labai motyvuoti, ramūs ir tvarkingi žmonės, kurie adekvačiai bei atsakingai vertina situaciją. Nusiskundimų jų atžvilgiu neturime jokių. 

Gyvenimo sąlygomis nesiskundė ir telefonu kalbinti bendrabučio gyventojai.

 Rasa (herojų vardai pakeisti – aut. pastaba) su vyru į Lietuvą iš Olandijos grįžo keltu Kylis–Klaipėda. 

– Grįžimas namo praėjo be problemų. Lipant iš kelto visiems buvo pamatuota temperatūra, leido pasiimti automobilį, o po to visi kolona važiavome link autobuso, kur mums buvo atlikti greitieji koronaviruso testai. Paėmė iš piršto kraują, o po dešimties minučių gavome atsakymą, kad viruso nėra. Kadangi namuose būtų tekę karantinuotis su artimaisiais, nenorėjome rizikuoti jų sveikata, todėl susisiekėme su Pasvalio rajono savivaldybe ir iš kelto atvažiavome tiesiai čia. 

Savaitę nuo aplinkinių save izoliavusi šeima gyvenimo sąlygomis Narteikiuose nesiskundžia.

 – Gyvename kartu su vyru, tad yra su kuo pasikalbėti. Kambaryje yra tualetas, dušas. Labai sočiai ir skaniai gauname valgyti tikro naminio maisto. Po langais yra krepšinio aikštelė, tai kartais stebime, kaip ten žaidžia vaikai. Kompiuteriu žiūrime filmus, serialus, telefonu kalbamės su artimaisiais – taip laikas ir praeina, – pasakoja Rasa. 

Čia pat gyvenančio Tado kelionė iš Anglijos į Narteikius užtruko beveik 26 valandas. 

Panevėžio profesinio rengimo centro Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio padalinio bendrabutyje gyvena mūsų rajono gyventojai, kurie yra grįžę iš užsienio ir neturi galimybės namuose laikytis karantino. Aidos GARASTAITĖS nuotrauka

– Nežinodamas, kokia situacija oro uoste, į jį atvykau trys valandos iki reiso. Atskridus į Vilnių iš lėktuvo išleidinėjo po dvidešimt žmonių. Patekau į paskutinę grupę, tad teko gerokai palaukti. Dar užtruko, kol padarė tyrimus. Po to laukiau, kol atvažiavo Savivaldybės atstovai ir atvežė mane į Narteikius. Namuose – šeima, todėl nusprendžiau apsidrausti ir tas dvi savaites pagyventi atokiau nuo visų. 

Vyras prisipažįsta, jog gyvenimo sąlygos jį nustebino. 

– Kai išgirdau, kur teks gyventi, įsivaizdavau, kad bus daug prasčiau. Maloniai nustebau radęs viską sutvarkytą, padarytas remontas, net bevielis internetas pakankamai greitas yra. Valgyti, bent jau man, pakankamai duoda. Šiek tiek nuobodu ir liūdnoka, tačiau turiu kompiuterį, žiūriu televizijos laidas, yra keletas neperskaitytų knygų… Liko savaitė, tad kaip nors ištversiu. 

Komentuoti su „Facebook “

4 Comments

  1. internetu internetu 28 birželio, 2021

    Super, svarbiausia kad visi gyventojai laikytųsi asmeninės higienos, tvarkytų aplink save, ir kitiems paliktų tokius pačius gražius ir sutvarkytus laikinus namučius.

  2. Brasta Brasta 28 spalio, 2020

    Šiaip įrengimas tai visai neblogas atrodo. O žmonės šaunuoliai, kad patys tvarkosi ir nesiskundžia.

  3. katilai katilai 24 balandžio, 2020

    Man tai šalta ten visada būdavo. Išvykau gyventi į močiutės paliktą man namą. Ten aišku reikėjo remonto. Įsigyjau katilą naują šildyti namams. Labai nebloga kaina gavau, o ir šilta dabar visada

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.