Press "Enter" to skip to content

Joniškėlio ugniagesių komandai – automobilis

Mūsuose paplitęs stereotipas, kad tuo metu, kai nereikia gesinti gaisro, ugniagesiai… miega. Net jei tai ir būtų tiesa, Pasvalio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Joniškėlio ugniagesių komandos vyrams šiomis dienomis nėra kada nuobodžiauti, jie visą laisvą laiką skiria neseniai nupirkto automobilio remontui. 

– Vartant internete skelbimus, akis užkliuvo už iki skausmo pažįstamos raudonos spalvos automobilio. Pasirodo, tai buvo „Kamaz“ markės ugniagesių mašina, naudota Kauno oro uoste. Ją pardavinėjo viena kompanija, anksčiau įsigijusi aukcione. Nuvažiavome, apžiūrėjome, įvertinome būklę ir nusprendėme – mums tinka, – pasakojo Joniškėlio ugniagesių komandos vyr. vairuotojas Aurelijus Bagužis. 

Šiuo metu 1988 metų gamybos „Kamaz’ą“ vyrai, tikrąja to žodžio prasme, perrinkinėja iš naujo. Ugniagesiai nori būti tikri, kad važiuojant į įvykio vietą neatsitiktų kas nors nenumatyto ir žmonės sulauktų pagalbos. 

– Darbai gerokai pasistūmėjo į priekį, bet į gatvę važiuoti dar anksti. Reikia nudažyti kėbulą, pritvirtinti žaliuzes, pakeisti lempas, „pasipuošti“ švyturėliais. Būtų galima samdyti kokią nors kompaniją, bet tai daug kainuotų ir jie nepadarytų taip, kaip mums reikia. Mes automobilį pritaikome savo poreikiams – pasidarėme atskiras daiktų dėtuves, įtaisėme papildomus laiptelius, kad būtų galima patogiai ir greitai pasiekti reikiamą įrangą ir t. t. Mūsų vyrai nagingi, tad prie naujojo automobilio dirba visa komanda. Tikimės, kad antroje birželio pusėje jau „Kamaz’ą“ bus galima naudoti pagal paskirtį, – tikino A. Bagužis. 

Daugiau nei 7000 eurų kainavusio automobilio pirkimą finansavo Pasvalio rajono savivaldybė. Dar beveik 5000 eurų reikės skirti jo remontui. 

– Šios technikos nebūtume pirkę, jei ne Joniškėlio ugniagesiai. Tačiau žinodami jų darbštumą, nagingumą bei matydami nuveiktus darbus, pinigų nepagailėjome. Esame tikri, jog vyrai „perkratys“ automobilį ir į kovą su ugnimi stos su gerokai didesnio pravažumo, keturias tonas (kiti automobiliai veža tik apie 2–2,5 t) vandens vežti galinčia technika, – sakė Pasvalio rajono savivaldybės administracijos direktorius Povilas Balčiūnas. 

Direktoriaus duomenimis, šiais metais valstybė mūsų rajono ugniagesių komandoms išlaikyti skyrė daugiau nei 650 tūkstančių eurų. Dar beveik 46 tūkstančius skyrė ir Savivaldybė. Tai nėra vienkartinis prisidėjimas – papildomas finansavimas skiriamas jau ne vienus metus. 

– Galime drąsiai sakyti, jog materialinė mūsų ugniagesių bazė – viena geriausių respublikoje. Ir tai ne tik Savivaldybės, bet ir pačių ugniagesių nuopelnas, kurie labai daug ką sugeba padaryti savomis rankomis. 

Už tai jiems reikia sakyti nuoširdų „ačiū“. Automobilių parkas, žinoma, nėra naujas, net – pakankamai senas, bet žinant technikos ridą bei techninę būklę, galima sakyti, jog situacija nėra tokia prasta kaip kituose rajonuose, kur iki šiol visos naudojamos mašinos – tarybinės. Nauji automobiliai kainuoja ne dešimtis, bet šimtus tūkstančių eurų, todėl mes ieškome kitų optimalių variantų ir pagal galimybes stengiamės atnaujinti techniką. Prieš kurį laiką Krinčino ugniagesių komandai nupirkome „Kamaz’ą“. Tai – unikali mašina, galinti vežti net septynis kubus vandens, siurblius bei visą reikiamą gaisrų gesinimo įrangą. Daujėnų ugniagesiai prašo atnaujinti automobilį. Anksčiau labdaros gavo didelio pravažumo „Mercedes’ą“, skirtą gesinti durpynams, bet tinkantį gelbėti ir kitiems objektams. Dabar atėjo laikas jį keisti. Reikia galvoti ir apie Pušaloto komandą, kuri į iškvietimus vis dar važiuoja tarybinių laikų automobiliu, – samprotavo P. Balčiūnas. 

Naujai nupirktas „Kamaz’as“ joniškėliečiams pakeis iki šiol naudotą GAZ automobilį, kuris galėjo vežti pusantro kubo vandens ir buvo surinktas… iš trijų panašių automobilių. 

Komanda taip pat naudojasi ir 1986 m. gamybos „Volvo“ automobiliu, kurį 2012 metais jiems padovanojo (buvo naudojamas gamykloje ir nuvažiavęs tik 7000 km) Pasvalio garbės pilietė norvegė Inger Bekkevik. 

Joniškėlio ugniagesių komandoje dirba devyni žmonės. 

Komentuoti su „Facebook “

One Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.