Press "Enter" to skip to content

Atnaujinta sporto aikštelė – būsimos naujos bendruomenės pranašas

Remiantis oficialiais statistikos duomenimis, Joniškėlio apylinkių seniūnijoje esančiame Stačiūnų kaime gyvena 101 gyventojas. 27 iš jų – jaunimas iki aštuoniolikos metų. Dar bent pusę tiek, anot seniūno Rimanto Užuoto, savaitgaliais ir per atostogas atvyksta pas čia gyvenančius senelius.

Nuo šiol kaimo jaunimo laisvalaikis bus bent šiek tiek įvairesnis – seniūnijos ir iniciatyvių vietos gyventojų pastangomis iš esmės atnaujinta krepšinio aikštelė. 

Seniūnas jauniausiems stačiūniečiams atvežė dovanų krepšinio kamuolį.

– Situacija buvo iš tiesų apverktina. Prieš tai šią vietą vargu ar buvo galima vadinti krepšinio aikštele. Viskas apžėlę žole, krūmais, krepšinio lankas pritvirtintas prie nulūžusio elektros stulpo, – pasakojo Joniškėlio apylinkių seniūnas R. Užuotas. 

Idėją atnaujinti apleistą aikštelę seniūnijai pasiūlė Stačiūnuose gyvenantis Vaidotas Narkevičius. Vyras ne tik pakalbėjo su seniūnu, bet ir ėmėsi iniciatyvos – pasamdė transportą žvyrui atvežti, pasirūpino, kad būtų pagaminti vartai. 

– Vaikų mūsų kaime yra ir jų daugėja. Ne tik jaunos šeimos susilaukia, bet ir žmonės keliasi gyventi į Stačiūnus. Vienas pavyzdžių – šalia krepšinio aikštelės esantis namas. Daugybę metų jis buvo beviltiškai apleistas, bet šiemet nupirktas ir naujieji šeimininkai aktyviai jį tvarko. Taigi žaisti šioje aikštelėje tikrai kam bus, – iškilmingos ceremonijos metu susirinkusiesiems kalbėjo Vaidotas Narkevičius. 

Krepšinio aikštelės atnaujinimas Joniškėlio apylinkių seniūnijai kainavo maždaug 600 eurų. Už tuos pinigus buvo išvalyta teritorija, išrauti krūmai, išlygintas paviršius, ant kurio vėliau užpilta žvyro, užsėta žolė, pastatytas naujas krepšinio stovas, lenta bei lankas su tinklu, kad vaikai neišbėgtų į gatvę – užtverta tvora. 

– Kadangi šios vietos tvarkymas nebuvo planuotas iš anksto, mūsų žmonės čia dirbo turėdami laisvo laiko nuo kitų darbų. Ačiū seniūnijos komandai už puikų darbą! Tikiuosi, kad vietiniai pasirūpins šios aikštelės tvarka, o mes pažadame reguliariai nupjauti žolę. Ne kartą esu sakęs, kad jei tokios iniciatyvos padeda bent vieną vaiką atitraukti nuo kompiuterio ir televizoriaus – tai jau yra didelis laimėjimas, – Stačiūnų gyventojams krepšinio aikštelės atidarymo dieną kalbėjo Rimantas Užuotas. 

Renginyje dalyvavęs seniūnaitis Steponas Rimkus palinkėjo, kad naujai įrengta aikštelė neapželtų žole, bei pasirūpinti, kad čia atsirastų ir antra krepšinio lenta bei tinklinio tinklas. 

Vienuolikos anūkų senelis atvežė ir visoms renginyje dalyvavusioms šeimoms padovanojo savo naujai išleistą eilėraščių vaikams knygelę. 

Ne vienas ceremonijos dalyvis pabrėžė, kad ši graži iniciatyva galėtų duoti pradžią ir bendruomenės sukūrimui. 

– Mūsų kaime žmonių nėra daug, bet norinčiu ir galinčių „krutėti“ dar yra. Vienas jų – Vaidotas, kuris konkrečiais darbais parodė, kad gali imtis bendruomenės kūrimo, – kalbėjo ne vienas sodietis. 

Joniškėlio apylinkių seniūnas R. Užuotas už iniciatyvą ir pagalbą atnaujinant Stačiūnų kaimo sporto aikštelę padėkos raštą įteikė Vaidotui Narkevičiui.

Atnaujintos krepšinio aikštelės pristatymo visuomenei metu susirinkusiesiems grojo ir dainavo Joniškėlio vokalinis moterų ansamblis „Ramunėlė“, seniūnija vaišino arbata bei saldumynais. 

Komentuoti su „Facebook “

One Comment

  1. elektriniai motoroleriai elektriniai motoroleriai 27 liepos, 2022

    super, kad kaimukas tvarkosi. visi nori gyventi gražiai ir patogiai, smagu, kad ir vaikams bus kur laisvalaikį leisti. pas mus vaikai ir motorolerių turi, ir paspirtukų, visi kartu suvažiuoja, gražu žiūrėti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.