Press "Enter" to skip to content

Kuo ypatingas raktų programavimas?

Šiomis dienomis jau praktiškai nesutiksime automobilio, kurį tektų atrakinti raktą įkišant į spynelę. Kadangi tą galima padaryti vis vieno mygtuko paspaudimu. O kai kuriais atvejais viskas dar paprasčiau, kadangi nereikia net ir to. Mašina automatiškai užsirakina, kai nuo jos nutolstame per tam tikrą atstumą ir atsirakina priartėjus. Kas tikrai patogu. Tačiau visam tam reikia, jog raktelis būtų susietas su automobilio užrakto elektronine sistema. Todėl išsiversti be specialaus kodo ir programinių žinių būtų neįmanoma. Aišku, tai atliekama dar gamybos metu. Tačiau pametus raktelį arba norint susikurti jo dublikatą be to išsiversti taip pat nepavyks.

Ar tai reiškia didesnes problemas?

Gali pasirodyti, jog dėl tokios sudėtingos technologijos pagaminti naują raktelį bus itin nelengva užduotis. Tačiau nerimauti tikrai nereikėtų, kadangi praktiškai bet kuris automobilis gali būti sėkmingai atrakinamas ir be rakto, net ir pats naujausias. Tiesa, tą gali padaryti tik profesionalūs specialistai, kurie turi pakankamai žinių, patirties bei reikiamą įrangą. Lygiai taip pat yra ir su naujų raktų gamyba. Nors tai kartais nebūna lengva užduotis, bet patyrusiems meistrams ji įveikiama. Ne išimtis bus ir raktų programavimas, kas užtikrina, jog jie sėkmingai atliktų savo funkciją ir būtų galima jais pilnavertiškai naudotis. 

Taigi, nevertėtų nerimauti net ir tokiose situacijose, kai tenka gaminti naują raktelį. Kadangi tai gali reikšti tik minimalų nepatogumą bei išlaidas, kurios taip pat nebus didelės. Tuo labiau, kad šiomis dienomis yra ne viena tą profesionaliai atliekanti komanda, kuri visuomet gali padėti.

Nuo ko priklauso tokios paslaugos kaina?

Ji gali būti nustatoma individualiai arba taikomas tam tikras standartinis įkainis. Ir tai labai priklauso nuo įmonės, į kurią kreipsitės. Kadangi visų jų kainodara gali kažkiek skirtis. Aišku, kuo modernesnis automobilis ir jo užrakto sistema sudėtingesnė, tuo atitinkamai reikės daugiau laiko sukurti jam tinkamą raktelį bei užtikrinti, jog jis atliktų visas funkcijas. Taigi, tuomet ir kaina gali būti atitinkamai didesnė. Taip pat ji bus didesnė ir tuomet, kai nėra jokio raktelio ir jį reikia taikyti prie pačio automobilio. Dažniausiai tai nutinka jį pametus. Todėl specialistai rekomenduoja apie tai pagalvoti ir anksto ir apsidrausti nuo tokių situacijų pasigaminant dublikatą. Ypač, jeigu turite tik vieną raktą. Kadangi nuo jo praradimo nėra apsaugotas nė vienas. O tuomet jau teks susidurti ne tik su didesnėmis išlaidomis, bet ir su papildomais nepatogumais. Taigi, geriau būtų viso to išvengti.

Kiek laiko trunka visas procesas ir kokie jo niuansai?

Praktiškai visais atvejais nauji rakteliai yra pagaminami greitai, kadangi būtent laikas tampa didžiausiu klientų prioritetu. Aišku, tai ne vien tik gamyba, bet ir raktų programavimas, kam reikia paskirti laiko. Tačiau net ir tai neturėtų trukti ilgai, todėl kartais net tą pačią dieną jau galima džiaugtis nauju gaminiu.

Tiesa, viskas labai priklauso ir nuo automobilio gamintojo, modelio bei užrakto sistemos. Kadangi raktai turi būti priderinti prie viso to. Todėl kartais tenka įdėti ir tikrai nemažai darbo norint, jog jis atliktų visas funkcijas. Taip pat gamybos laikas labai priklauso, pagal kokį pavyzdį gaminamas raktas. Kadangi tai gali būti analogiškas raktelis, tačiau, jeigu jo nėra, galima pasitelkti ir kitas alternatyvas. Pavyzdžiui, rakto kodą arba spynos pavyzdį. Ir pastaruoju variantu procesas bus kiek sudėtingesnis.

Komentuoti su „Facebook “