Press "Enter" to skip to content

Sovietinės okupacijos simbolio neliko ir Joniškėlyje

Penktadienį demontuotas Joniškėlyje vadinamosiose sovietinių karių kapinėse stovėjęs obeliskas. Pasvalio rajono savivaldybės taryba gegužės ir birželio mėnesių posėdžiuose priėmė sprendimą demontuoti sovietinius paminklus, esančius Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietose.

Iš šešių mūsų rajone iki šiol buvusių tokių paminklų dar liko du – Pumpėnuose ir Pušalote. Tikimasi, jog per spalio mėnesį neliks ir jų. 

Pašalinus paminklus, jų vietos bus sutvarkytos, karių kapavietės nebus liečiamos, jas ir toliau žymės antkapinės plokštės. Taip pat karių kapinėse bus įrengtos informacinės lentelės su istoriškai teisingais užrašais apie čia palaidotus asmenis.

Sprendimas demontuoti sovietinius paminklus priimtas atsižvelgiant į Rusijos Federacijos agresijos prieš Ukrainą faktą. Rusijos Federacijai, kaip Sovietų Sąjungos teisių perėmėjai, tenka atsakomybė už lietuvių tautos patirtas kančias XX a. okupacijų laikotarpiu, todėl paminklai ir simboliai, propaguojantys okupacinį režimą, lietuvių tautos netenkina, yra žeidžiantys jos orumą.

www.darbs.lt

Komentuoti su „Facebook “

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.