Press "Enter" to skip to content

Artėja žiema – nepamirškime paruošti savo automobilio!

Nors dar tik ruduo, tačiau laikas pradėti ruošti automobilį dienoms ir naktims, kai temperatūra bus minusinė. Ar tai yra būtina? Tikrai taip. Tinkamai paruoštas automobilis puikiai važiuos net ir labai esant prastam orui, svarbiausia, kad Jūsų kelionės bus ne tik patogios, tačiau ir saugios.

Dėl mašinos paruošimo žiemai visada siūlome tartis su specialistais. Autoservisas Panevėžyje Autoaivas teikia ir tokią paslaugą – mašinos paruošimas žiemai. Tai galimybė būti ramiu, kad Jūsų automobiliu bus pilnai pasirūpinta nuo A iki Ž.

O ką svarbiausia patikrinti, kad nukritus temperatūrai mašina nesustreikuotų?

Padangos

Visi puikiai žino, kad pirmiausia reikia pasirūpinti padangomis. Ne tik rinktis sezonines, tačiau ir patikrinti, kad jos būtų geros kokybės (ypač jeigu naudojamos ne vienerius metus). Žiūrėkite ne tik į tai, kad būtų tinkamas padangų protektorius, tačiau ir slėgis. Kai atvėsta orai – slėgis jose turi siekti apie 1,8 bar.

Degalai

Dažniausiai siūloma vėsiuoju metų laiku pasirūpinti, kad bakelyje būtų kuo didesnis kiekis degalų.

Valytuvai

Žiemos metu dažniausiai ne lyja, tačiau sninga. Kad būtų geras matomumas net ir tokiu atveju, kai patenkate į pūgą, reikia ir gerų valytuvų. Tokių, kurie tolygiai liestųsi prie stiklo ir užtikrintų, kad kiekvienu savo mostu tikrai gerai nuvalo stiklo paviršių.

Akumuliatorius

Visi žino tą nemalonų jausmą, kai nepavyksta užvesti automobilio ryte. Taip, tai vargina. Dažniausiai nutinka dėl to, kad Jūsų mašinos akumuliatorius yra nebe toks našus kaip įsigijimo metu. Natūralu, kad kas kelerius metus reikia akumuliatorius keisti naujais. Lygiai taip pat įprasta, kad jų kokybė gali mažėti ir dėl to reikia imtis priemonių, kurios gali „pagyvinti“ mašinos energijos šaltinį. Tarkitės su serviso darbuotojais. Jie įkraus akumuliatorių prieš žiemos sezoną.

Aušinimo skystis

Specialistai dažniausiai pateikia rekomendacijas, kad aušinimo skystis turi būti keičiamas bent jau 3 kartus per metus. Reikia žiūrėti, ar jame nėra per daug vandens, ar jis nesikristalizuoja ir panašiai.

Alyva

Jos keitimas taip pat yra būtinas reguliariai, tačiau keista, jog kai kurie žmonės tai pamiršta ir keičia itin retai arba kai ji baigiasi. Keitimo dažnumą lemia rida, tai yra, siūloma tai daryti kas keliasdešimt tūkstančių kilometrų. 

Apskritai kiekvienas gamintojas pateikia gaires – kaip dažnai jo pagamintame automobilyje reikia keisti alyvą ir kokią geriausią naudoti. Šiuo atveju tikrai labai svarbi kokybė. Visada rasite pigesnę opciją. Geriau per daug netaupykite, kadangi tai gali atsiliepti automobilio funkcionalumui.

Filtrai

Nors dažniausiai sakoma, kad svarbiausia, jog dyzelinėje transporto priemonėje filtrai būtų keičiami kuo dažniau, tačiau tai tikrai reikia daryti ir tokiu atveju, kai Jūsų mašina veikia benzinu, tiesiog pakeitus filtrus galima kur kas greičiau ir paprasčiau užvesti automobilį.

Stabdžių sistema

Žinoma, tikrinti stabdžius reikia ne tik prieš žiemą, tačiau reguliariai. Galime drąsiai sakyti, kad tai yra vienas svarbiausių mašinos komponentų, kuris prisideda prie to, kad Jūsų kelionės visada būtų saugios. Taigi, juos turite tikrinti ne pats, tačiau palikti specialistams. Juk ypač žiemos metu, kai stabdote, svarbu, kad slydimas nebūtų pavojingas, tai yra, kad sustabdyti būtų galima greitai, patogiai bei efektingai.Šiuo metu servisų pasiūla yra labai plati, tad atsakingai ieškokite to, kurio paslaugomis planuojate pasinaudoti. Autoservisas Panevėžys Autoaivas – garantija, kad bet kokiomis sąlygomis Jūsų mašina veiks puikiai. Ir svarbiausia – netaupyti kokybei.

Komentuoti su „Facebook “