Press "Enter" to skip to content

Avinžirnių nauda. Kodėl jie turi papildyti Jūsų mitybos racioną?

Nors visi puikiai žino, kad sveika mityba atveria laimingo gyvenimo kelius, tačiau net ir tokiu atveju kai kurie renkasi valgyti prastą maistą, kuris labai dažnai daro įtaką mūsų savijautai. Tai, žinoma, blogas pasirinkimas. Juk sveikas maistas gali būti lygiai toks pat skanus. Tik reikia jo ieškoti, o atradus – rekomenduoti kitiems.

Viena tokių opcijų yra skrudinti avinžirniai. Rinkoje nėra siūlomi labai seniai, tačiau jau daugelis žmonių džiaugiasi, kad jie papildė jų racioną.

Apskritai avinžirniai yra puikus pasirinkimas kiekvienam, kuris nori valgyti skaniai ir sveikai. Kodėl jie taip vertinami?

Avinžirnių maistingumo lentelė

Nors tai toli gražu nėra pati nekaloringiausia daržovė, tačiau nauda tokia didelė, kad kiekviena kalorija – atsiperka su kaupu. 100 gražų šviežių, be priedų, avinžirnių turi:

  • 364 kalorijos
  • 19,3 g baltymų
  • 17,4 g maistinių skaidulų
  • 139% RPN folio rūgšties
  • 35% RPN geležies
  • 23% RPN cinko
  • 37% RPN fosforo
  • 110% RPN mangano

Žinoma, daugeliui žmonių nėra iki galo aišku – kodėl vienas arba kitas komponentas bei medžiaga yra reikalinga mūsų kūnui. Tikrai ne kiekvienas domisi tokiomis smulkmenomis ir tai yra normalu. Mes tiesiog Jums patvirtiname, kad avinžirniai yra naudingi žmogui. Taip pat ir gyvūnams. Nepamirškite, kad jie būtų įtraukti į šuns mitybos racioną. Daugeliui tai irgi yra puikus užkandis, kuris suteiks daigiau jėgų ir ilgam laikui užtikrins sotumo jausmą.

Skaidulų kiekis avinžirniuose

Vienas svarbiausių avinžirnių privalumų yra tai, kad juose – labai daug skaidulų. 100 g virtų avinžirnių yra net 30% rekomenduojamos paros normos. Visi puikiai žino, kad skaidulos turi būti vartojamos kasdien. Tokiu atveju Jūsų virškinimo sistema tikrai „veiks“ gerai. Tuomet ir nepajusite to nemalonaus sunkumo jausmo, galiausiai,  bus galima išvengti hemorojaus, kuris labai dažnai kankina šių laikų žmones, kadangi jie daug laiko praleidžia sėdimoje pozicijoje. Tokiu atveju tinkamas maistas yra labai svarbus.

Labai dažnai šiuos skanius užkandžius siūloma vartoti tiems, kurie nori numesti svorio. Tikrai ne tik dėl to, kad juose yra labai daug skaidulų. Ne ką mažiau svarbus privalumas, kad juose yra daug baltymų, kurie suteikia sotumo jausmą ilgam laiko tarpui.

Geležies šaltinis

Avinžirniai taip pat yra geras geležies šaltinis. Daugelis žmonių galvoja, kad geležies yra tik gyvulinės kilmės produktuose. Tai nėra tiesa. Faktas, kad tai džiugina vegetarus, kurie ne tik atsisako mėsos, tačiau taip pat dažniausiai ir stengiasi gyventi kuo sveikiau. Natūralu, kad taip norima, kad kasdienė mityba būtų kuo tvaresnė ir tuo pačiu kuo naudingesnė kūnui.

Tiesa, šis geležis yra įsisavinamas kiek sunkiau nei iš gyvūninės kilmės. Dėl to siūloma kartu vartoti maistą, kuriame yra kuo daugiau vitamino C. Tokiu atveju geležies įsisavinimas bus ne tik paprastas, tačiau ir efektyvus.

Folio rūgštis

Galiausiai, avinžirniuose taip pat yra daug folio rūgšties. Jos labiausiai reikia moterims, kurios planuoja vaikus, taip pat ir toms, kurios yra nėščios. Tai yra puiki galimybė užtikrinti, kad vaisius vystytis normaliai. O tokiu atveju ir nėštumas bus sklandus.

Jeigu tiesiog virti avinžirniai Jums nėra skanūs, o patiems pasigaminti namuose šiuos užkandžius yra gana sunku – visada galima įsigyti. Bene daugiausia dėmesio sulaukia būtent skrudinti avinžirniai, kurių skonių gausa yra labai plati, kadangi „dekoruojami“ labai įvairiais prieskoniais, kurie padės pajusti šios gana paprastos daržovės skonį.

Komentuoti su „Facebook “

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.