Press "Enter" to skip to content

Joniškėlio bibliotekoje – naujas globėjas

DSCF2516

Smalsu? Suprantama. Taigi, užbėgant įvykiams už akių, skubame pristatyti: kraštietis, kilęs iš Pamažupių km, šiuo metu gyvenantis ir dirbantis Kaune, Aleksandro Stulginskio universitete vyriausiuoju specialistu. Jau įtariat? Taip, tai Albinas Pugevičius.

Nepamiršęs Albinas nei savo buvusios mokyklos, nei bibliotekos. Turėdamas laiko, lanko savo gimtas vietas. Praėjusių metų liepą su žmona Daiva dalyvavo Joniškėlio gimtadienio šventėje, kurios metu aplankė ir biblioteką. Beje, su kilnia misija: atvežė bibliotekos bičiulio, globėjo, kraštiečio profesoriaus Zenono Bajoriūno knygas, perduotas jo šeimos. Gaila, profesoriaus nebėra, kartu neliko ir globėjo…

Pasikalbėjus apie profesoriaus Zenono Bajoriūno paramą, apie jo norą praturtinti biblioteką, Albinas Pugevičius mielai sutiko būti naujuoju bibliotekos globėju, įsijungti į projekto „Bibliotekos pažangai 2“ iniciatyvą ,,Atrask vaikystės biblioteką”, kuriuo skatinama žinomus, autoritetą turinčius žmones, tapti bibliotekos, kurią vaikystėje lankė, globėju, tuo siekiant kuo daugiau vietos gyventojų įsitraukti į bibliotekos įvairias veiklas.

Šiemet, po Naujųjų Metų, Albinas su žmona vėl apsilankė bibliotekoje. Atvyko ne tuščiomis. Atvežė knygą – ,,Permainų, iššūkių ir ryžto vedini: Pastarojo dešimtmečio ženklai.” Tai knyga, išleista universiteto 90-čio proga. Joje universitetinio mokslo istorijos studija. Reikia tikėtis, kad ji paskatins abiturientus pasirinkti studijų kryptį.

Albino žmona, kuri taip pat kilusi iš šios apylinkės – Stačiūnų km, bibliotekai padovanojo Julie Garwood knygą ,,Šešėlių šokis” ir Isabel Allende knygą ,,Begalinis planas”. Ir tai dar ne viskas. Svečiai bibliotekai įteikė žurnalo ,,Iliustruotasis mokslas” metų prenumeratą, tuo labai nudžiugindami bibliotekos skaitytojus, pratęsdami akciją ,,Knygų Kalėdos”.

Malonu turėti rėmėjus. Joniškėlis tuo gali didžiuotis. Globėjo sekančio vizito bus laukiama žiemą, kai biblioteka minės gražų 75-erių metų jubiliejų.

 Joniškėlio bibliotekos darbuotojos

Komentuoti su „Facebook “

One Comment

  1. Atėjo naujas! Atėjo naujas! 31 sausio, 2015

    Atėjo naujas? Fain, smagu, net biškiuką intriguoja! Jei dar kas pamena, tai KDT (čia: Kauno dramos teatras) tokį neprastą tam laikmečiui (okupaciniam, p. Viktorai, o ką?..) spektakliuką buvo surėdęs: „Atėjo naujas“. Ten toks Vytautas Tomkus pirma skripka grojo, jei ką… Na, tas, kuris T. Blindą kine yra suvaidinęs. Dar prieš tą, šiuolaikinį, gražuoliuką… Bet ne aktorių, jei ką…
    Nukrypom.
    Sveikinam n a u j ą ir linkim, kad bibliotekos fondai pagausėtų ne viena kita dovanota (greičiausiai, nereikalinga…) knyga, o p e n k i a s d e š i m č i a naujų SKAITYTOJŲ! Kas skaito rašo – duonos neprašo! /tautos išmintis/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.