Press "Enter" to skip to content

Kvepalai – asmens vizitinė kortelė

Šiais laikais kvepalų įvairovė didžiulė, todėl išsirinkti tinkamą aromatą iš tiesų nelengva. Tinkami kvepalai gali ne tik sukelti teigiamas emocijas, bet ir tapti įvaizdžio dalimi, atskleisti charakterį.Dažnai žmonės renkasi kvepalus pagal savo nuotaiką ir būdą. Galima rinktis tiek natūralius, tiek sintetinius kvapus.

Nuo ko pradėti?

Pirkti kvepalus geriausia ryte ar vidurdienį, nes šiuo metu uoslė jautriausia. Tinkamai įvertinti galima tik pirmuosius tris aromatus, nes vėliau uoslė sudirgsta. Reikėtų žinoti, kad tikrąjį aromatą galima užuosti maždaug po 15 minučių. Tikrojo kvapo susiformavimas skirstomas į viršutinę, širdies ir bazinę natas. Viršutinė nata – tai pirmasis įspūdis užuodus kvapą. Jis trunka mažiau nei minutę. Širdies nata – antrasis etapas, kurio metu vyksta cheminė reakcija tarp odos ir kvepalų. Bazinė nata – paskutinis etapas, kurio metu užuodžiamas tikrasis aromatas.

Kvepalų rūšys

Kvepalai gali būti natūralūs ir sintetiniai. Šiuo metu populiarėja natūralūs kvepalai, kuriems gaminti dažnai naudojami eteriniai aliejai.

Populiariausios kvepalų rūšys yra šios: gėlių, šipriniai, rytietiški, vaisiniai, žalumynų. Pati gausiausia yra gėlių kategorija. Čia dominuoja vienos ar kelių rūšių gėlių kvapai. Šipriniuose kvapuose dominuoja pačulių, samanų, vijoklinių rožių, bergamočių natos. Tokie kvepalai patvarūs ir universalūs – tinka ir moterims, ir vyrams. Rytietiški kvepalai – saldūs ir paslaptingi, malonūs tiek moterims, tiek vyrams. Tačiau šie kvepalai gana sunkūs. Vaisiniai kvepalai – itin populiarūs. Dažniausiai vaisių natos derinamos su gėlių natomis. Žalumynų aromatai teikia gaivumo ir švaros pojūtį. Jiems kurti neretai pasitelkiami visus metus žaliuojančių augalų eteriniai aliejai.

Kaip naudoti kvepalus?

  • Kvepalus reikia purkšti tose vietose, kur užčiuopiamas pulsas ir plona oda, pavyzdžiui, už ausų, kaklo apačioje, vidinėje riešų ir alkūnių pusėje, kelių linkiuose.
  • Svarbu kvepintis nedaug. Nepatartina kvepalų naudoti kelis kartus per dieną.Jei kvepalai kokybiški ir naudojami reikiamose vietose, aromatas turėtų išlikti ilgai.
  • Vasaros metu, ypač karštomis dienomis, patartina vengti kvepalų. Saulės spinduliai, sureagavę su kvepalų sudedamosiomis dalimis, gali sukelti alerginę reakciją, paskatinti pigmentinių dėmių susidarymą.
  • Purškiant kvepalus reikia žiūrėti, kad jie nepatektų ant aksesuarų, nes jie gali patamsėti.

Temperatūrų pokyčiai neigiamai veikia kvepalus, todėl buteliukų nerekomenduojama laikyti vonios kambaryje, šaldytuve ar saulės apšviestose vietose.

Komentuoti su „Facebook “

2 Comments

  1. internetu internetu 2 sausio, 2022

    tiek vyrams, tiek moterims, labai svarbus kvapas.. tikrai šimtą kartų patraukliau žmogus su skaniu kvapu.

  2. Martyna Martyna 26 birželio, 2021

    Kvepalai tikrai svarbus akcentas, juk kvapas sukelia prisiminimą apie žmogų. Aš mėgstu vienos rūšies ir jau seniai tuos pačius naudoju. Labai svarbu juos naudoti nusimaudžius, kai oda švari. Mėgstu švaros pojūtį ir veidui, visad naudoju toniką https://www.shopmesoderma.eu/lt/68-veido-tonikai kuris lyg nuima dienos nuovargį nuo veido, lygiai kaip dušo srovė nuo kūno.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.