Press "Enter" to skip to content

„WAFT“ drebins snaudžiantį Joniškėlio Karpių dvarą

Karpių dvaro festivalis  „Ad Astra“, norėdamas nustebinti kiekvieną savo klausytoją, pristato meno šedevrą – projektą “WAFT”.

“WAFT” išvertus iš anglų kalbos, reiškia atsklidęs / atplaukęs kvapas / garsas, trumpalaikis pojūtis; veiksmažodinė forma – sklisti, skrieti, plaukti ore. Iš praeities atsklidęs autentiškas sutartinių dvelksmas, persipynęs su šiuolaikine alternatyvia elektronine muzika, efektais, šviesa ir instaliacijomis,  sudrebins ir prikels XVIII a. parko paunksnėje snaudžiantį dvarą bei jo apylinkes. Klasicistinis, trijų šimtų metų senumo dvaro ansamblis  ir audiovizualinė magija sukurs nepakartojamą atmosferą, priversiančią  pasijusti ant plonos linijos tarp daugiasluoksnės turtingos praeities ir šiuolaikiškumo. Tarp dabarties urbanistinio pasaulio ir pamiršto, barokinio, kvepiančio mira, satinu čežančio dvaro gyvenimo.

„WAFT“ – prieš porą metų sukurtas, unikalus projektas, pirmąkart pristatytas Vokietijoje.  Rūtos Virbickaitės inicijuotas sumanymas sujungti sutartines ir alternatyvią elektroniką virto įspūdingu, gurmanams skirtu meno spektakliu. WAFT – tai dviejų skirtingų muzikos stilių ir idėjų sintezė. Pirmasis kolektyvas – tai vienas įdomiausių elektronikos projektų Lietuvoje „Fusedmarc“. Alternatyvi audiovizualinė elektronikos grupė, susibūrusi 2004 m. siekia pakelti lietuviškos muzikos kartelę į naują lygį.  Įkvėpianti ir užburianti muzika yra suderinta su vaizdu ir pakeri savo klausytojus.  Grupė garantuoja tikrą geriausios šiuolaikiškos muzikos pliūpsnį ne tik ausims, bet akims ir širdžiai.

Antrasis kolektyvas – „Trejos keturiose“ – sutartinių giedotojos, vadovaujamos etnomuzikologės Daivos Vyčinienės. Profesionalios dainininkės neatsisako amžių nugludintos vertybės – autentiško giedojimo, nors pastaruoju metu ieško būdų kaip autentišką sutartinių giedojimą derinti su šiuolaikiniais menais. Tai gyvas prisilietimas prie lietuviškos dainos istorijos, kai sutartinės sklisdavo per Lietuvos kaimus ir laukus.

Šiame bendrame projekte visiškai skirtingi kolektyvai darniai susipina į muzikos spektaklį. Gyviems  instrumentams ir elektronikos garsams kuriant užburiančias melodijas, pasigirsta „fusedmarc“ vokalistės Viktorijos vokalas. Jį papildo giedamos sutartinės, scenoje žaidžiančios šviesos bei ekrane plaukiantys praeities ir dabarties vaizdai.

Jau liepos 28 d. (šeštadienį), 20 val., šį unikalų projektą bus galima išvysti tik Karpių dvare, Joniškėlyje, Pasvalio rajone.  Praturtink savo patirtį geriausiais lietuviškais projektais.

Bilietų ieškok www.tiketa.lt ir Pasvalio krašto muziejuje.    

Komentuoti su „Facebook “

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.